Bayern kiksom dao novu šansu Dortmundu, Eintracht uvjerljiv na gostovanju

Matej Kačan • subota, 05.03.2022.

U prvih pet odigranih subotnjih susreta 25. kola Bundeslige bilježimo kiks Bayerna koji je remizirao s Bayerom, kao i remi Leipziga i Freiburga u borbi za četvrto mjesto...

Novi kiks i šansu Borussiji Dortmund ponudio je Bayern. Minhenski velikan kod kuće je protiv Leverkusena odigrao tek 1:1 i otišao je na devet bodova ispred Borussije koja ima i utakmicu manje.

Niklas Süle doveo je Bayern u vodstvo u 18. minuti, a bodove svojima "izbio" je Thomas Müller koji je u 36. slobodnjak gostiju nesretno skrenuo u mrežu za konačni rezultat.

Što se Hrvata tiče, bolji dan imao je Kristijan Jakić negoli Joško Gvardiol. Iako su obojica igrala po 90 minuta, Jakić je ostvario uvjerljivu pobjedu.

Njegov Eintracht u gostima je deklasirao Herthu, u Berlinu je bilo 4:1 za goste. Ansgar Knauff zabio je jedini gol u prvom dijelu, a u drugom su u ranoj fazi Tuta i Jesper Lindstrom brzo povisili na 3:0.

U 61. je smanjio Davie Selke, ali je Rafael Borre samo pet minuta kasnije vratio na tri razlike da drame u završnici ne bi bilo. Eintracht je ostao deseti, a četvrti je Leipzig koji je u direktnom dvoboju za to mjesto remizirao s Freiburgom.

Gost je dugo vodio, od 38. minute i pogotka Demirovića, ali je Angelino u 90. donio podjelu bodova i ostanke na svojim pozicijama.

Za društvom u borbi za Europu polako kaska Union Berlin koji je upisao četvrti poraz u posljednjih pet susreta, u gostima je minimalno poražen od Wolfsburga i to autogolom Awoniyija.

Sve dalje od ostanka je Greuther Fürth. Zeleni su izgubili i na gostovanju kod Bochuma i ostaju dalekih 11 bodova iza 15. mjesta i zone spasa. Sva tri gola zabili su igrači Bochuma u 2:1 pobjedi, u pravu mrežu pogađali su Leitsch i Losilla, a u krivu Bella-Kotchap.