Hrabri Zadar na Višnjiku srušio jaku Budućnost!

Matej Kačan • subota, 05.03.2022.

Košarkaši Zadra ostvarili su sedmu pobjedu u ABA ligi, i to jako vrijednu. Na Višnjiku je pala jaka Budućnost, momčad koja računa na sam vrh lige...

Jako lijepe vijesti na kraju reprezentativne pauze i na startu novih uzbuđenja u regionalnoj ABA ligi. Košarkaši Zadra u 21. su kolu na domaćem terenu srušili vrlo jaku Budućnost.

Podgorička momčad stigla je u Zadar s 14-3 omjerom i sa samo osam poraza kad se spoje ABA liga i Eurokup, a Zadrani su im sa 6-12 i nakon razočarenja u Kupu Krešimir Ćosić nanijeli deveti poraz.

Sa 65:63 Zadar je upisao sedmo slavlje i skočio je u društvo Borca, SC-a i Mornara u sredini tablice, a sve to napravio je bez prvog trenera Vladimira Anzulovića kojeg još muče posljedice koronavirusa.

Čitavo vrijeme Zadrani su bili u igri, nisu dopuštali Budućnosti da se odvoji na više od sedam razlike. Gosti su cijelo vrijeme naoko igrali "u trećoj brzini", ali brzinu više nisu našli ni kad je zagustilo na kraju.

Nakon minus šest na poluvremenu, Zadar je u trećoj dionici zaigrao jednako hrabro, zaključao je pristupe svom košu te je u trećoj dopustio samo 12 poena gostima, a u napadu tricama Mavre i Junakovića uz dobre role Amerikanaca preokrenuo na plus četiri.

No,DJ Seeley preokrenuo je s dvije trice na početku i Budućnost blago vodstvo održava do same završnice. 63:60 je za Budućnost nakon Carterovog bacanja tri i pol minute do kraja, a nakon toga suša.

Potom Junaković polaže za pola koša razlike, Drežnjak zabija jedno bacanje pa Trevor Thompson dva dok je Budućnost redom promašivala svoje napade. Na kraju su gosti ostali bez koša gotovo četiri minute, još od trice Seeleya za 63:58.

Na kraju 65:63 i vrijedna, zaslužena pobjeda Zadra koji je praktički osigurao miran kraj ABA sezone i ostanak, a od strijelaca ga je vodio Thompson sa 16 poena i devet skokova. 15 je dodao Junaković, 11 Carter, a deset uz šest skokova i sedam asistencija Mavra.

Budućnost je tako pala na 14-4 omjer, ali straha nema her Cedevita Olimpija je nakon današnje 101:97 pobjede nad Mornarom tek na 12-7. No, Budućnost se još nada jednom od prva dva mjesta i direktnom polufinalu, a za to će joj trebati šansa u vidu pobjede Zvezde nad Partizanom.