Zagorec nastavio niz i protiv Lučkog, HAŠK najuvjerljiviji

Branimir Korać • nedjelja, 06.03.2022.

U 19. kolu Treće HNL središte lider Zagorec nastavio je pobjednički niz, a drugoplasirano Dugo Selo poraženo je kod Vrapča...

Segesta je na svom stadionu remizirala protiv Vrbovca 1:1. U nastavku sezone još nema poraz, a ovdje je i vodila golom Neshata Muratija do 60. minute kada Josip Slišković poravnava.

Vrapče je potvrdilo najave i stiglo do pobjede protiv Dugog Sela. Gosti su tako povezali dva poraza dok se Vrapče oporavilo od remija kod Ponikva. Vlatko Martinović s dva gola donio je Vrapču prednost na odmoru, a Ivan Čečura u sudačkoj nadoknadi susreta samo je smanjio na konačnih 2:1.

Vrlo zanimljivo bilo je u Krapini gdje je Zagorec dočekao Lučko i slavio s 2:1. Lider je nastavio pobjednički niz, a susret je riješen u drugom poluvremenu. Nakon 0:0 na odmoru, odmah na početku drugog poluvremena, tek što je ušao u igru, Marko Mlinarić zabija za vodstvo Zagorca. Lučko se vratilo golom još jednog aduta s klupe Matea Josipa Marjanovića da bi Mato Grgić u zadnjim minutama zabio za pobjedu Zagorca.

Ravnice su dva puta vodile protiv Trešnjevke, ali na kraju je ipak završilo remijem. Adrian Zenko i Jan Raužan dovodili su domaćina u vodstvo, međutim Patrik Pereža i Ivan Kegelj vraćali su goste u igru.

Ponikve se nalaze na dnu ljestvice, ali u zadnja tri kola su neporažene. Treći remi u zadnja tri kola, a ovaj put minute su ih dijelile od pobjede. Marko Radanović u 58. minuti doveo je goste u vodstvo, ali u 87. minuti Tomislav Kukec pogodio je za 1:1.

HAŠK je dosta lako stigao do pobjede protiv petrinjske Mladosti koju je svladao s 4:1. Domaćin je rano poveo golom Petra Kovačevića da bi Andrej Pavlović izjednačio u 42. Na odmor se ipak otišlo s vodstvom domaćina golom Filipa Rihtara. U drugom dijelu HAŠK je došao do još dva gola, a strijelac oba pogotka bio je Juraj Nemanić.

Lukavec je odradio odlično prvo poluvrijeme protiv Gaja i vodio 2:0 golovima Luke Sedlačeka i Marka Cimeše. U drugom dijelu gosti su se vratili u utakmicu golovima Antuna Strjačkog i Darija Josipovića, a Strjački je ranije završio utakmicu zbog drugog žutog kartona u završnici utakmice.

Karlovac je stigao do tijesne 1:0 pobjede protiv Kurilovca na svom travnjaku. Jedini pogodak postigao je Neven Laštro u 28. minuti susreta.