Jurić i Tudor do remija u gostima, Sassuolo visoko slavio

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.03.2022.

U 28. kolu Serie A hrvatski treneri Ivan Jurić i Igor Tudor u gostima su došli do boda kod Bologne i Fiorentine...

Dok su susreti u Bologni i Firenci okončani remijem, onaj u Veneciji završen je uvjerljivom pobjedom gostujućeg Sassuola. Gosti su slavili s 4:1 i tako stigli do treće uzastopne pobjede dok je Venezia u zoni ispadanja.

Već u prvih pola sata gosti su došli do vodstva 3:0 golovima Giacoma Raspadorija, Domenica Berardija i Gianluce Scamacce. U 34. minuti smanjio je Thomas Henry, ali u 71. minuti Berardi je novim golom povisio na 4:1. Zanimljivo, Sassuolo je zabio čak tri gola iz kaznenih udaraca, a Venezia svoj dosuđen u 85. minuti nije realizirala, nije zabio Mattia Aramu.

Veliki bod u ne posebno kvalitetnom susretu osvojila je Verona koja je odigrala kod Fiorentine 1:1. Nije bilo previše prilika, a oba pogotka pala su u prvom dijelu.

Fiorentina je povela preko Krzysztofa Piateka u desetoj minuti, a Verona se vratila deset minuta kasnije golom Gianluce Caprarija iz kaznenog udarca.

Boško Šutalo kod gostiju je ušao u 86. minuti.

Torino je ponovno bio opasniji od protivnika, stvorio je više prilika, ali u gostima kod Bologne remizirao je 0:0. Ivan Jurić mogao je biti zadovoljan igrom svoje momčadi u najvećem dijelu susreta, ali realizacija je opet bila problem.

Josip Brekalo odigrao je cijelu utakmicu za goste.