Cibonin niz nastavljen i protiv Borca, upisana 11. uzastopna pobjeda

Branimir Korać • nedjelja, 06.03.2022.

Preporođena Cibona nakon dolaska Gašpera Okorna na klupu niže pobjede, upisala je čak 11. zaredom, a ovaj put u ABA ligi protiv Borca iz Čačka s 89:74...

Cibona je i protiv Borca iz Čačka potvrdila dobru formu, upisala je uvjerljivu pobjedu i nastavila nizati slavlja. Kako je izgledala u zadnjoj utakmici Vlade Jovanovića na klupi, u gostima kod Zaboka, neusporedivo je s ovim danas. Borac je svladan rutinski uz osjećaj da Cibona ne može izgubiti ovu utakmicu.

Problema je bilo samo u početku susreta gdje Cibona nije izgledala dobro, Borac je to kaznio i odvojio se na 16:5, ali do kraja dionice Cibona je uspjela smanjiti zaostatak.

Već druge četvrtina ponudila je drugačiju sliku, Cibona je zaigrala puno bolje, posebno u završnici poluvremena gdje je otišla na dvoznamenkastu razliku.

U nastavku susreta Cibona je još podigla razliku, stvorila je još višu prednost i kasnije bez ikakvih problema je održavala.

Završilo je visokih 89:74 za Cibonu koja je, ostaje dojam, mogla i do uvjerljivije pobjede da je bilo potrebe.

Predvodili su je Ama Gegić s 22 poena, osam asistencija i pet skokova te Toni Nakić sa 16 poena i pet skokova. Kod gostiju Marko Pecarski ubacio je 16 poena uz pet skokova.