Clippersi lako pali protiv Knicksa, Zubac prvi skakač kod poraženih

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.03.2022.

New York Knicksi lakoćom su slavili u gostima kod Los Angeles Clippersa koji su bili daleko od raspoloženog...

Los Angeles Clippersi nisu odigrali dobru utakmicu protiv New York Knicksa. U svakom pogledu Knicksi su ih nadigrali iako su u drugom dijelu u jednom periodu domaćini zaprijetili povratkom u utakmicu.

Već prvo poluvrijeme pokazalo je kako Clippersi imaju problem, dopustili su Knicksima da izgrade gotovo 20 poena razlike. U trećoj dionici Clippersi su uspjeli serijom 20:6 smanjiti visok zaostatak, ali ponovno je New York odgovorio, serijom 10:0 na otvaranju zadnje dionice ponovno su otišli na preko 20 poena prednosti,.

Nakon pet uzastopnih pobjeda, Clippersi su upisali lagan poraz i to od momčadi koja je van kruga onih koji na Istoku idu u doigravanje.

Knicksi su tako napokon prekinuli niz poraza i to u gostima na Zapadu kod momčadi koja je na pozitivnom omjeru.

Najbolji kod New Yorka bili su RJ Barrett s 24 poena i devet skokova te Immanuel Quickley s 21 poenom, deset skokova i šest asistencija.

Kod Clippersa Amir Coffey ubacio je 16 poena, Isaiah Hartenstein 14, a Ivica Zubac za 19 minuta ubacio je četiri poena (2/5 za dva), ali uz devet skokova čime je bio prvi skakač Clippersa.