Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 08.03.2022, 21:00 h, Allianz Arena
Suci: Clément Turpin, Nicolas Danos, Cyril Gringore (Francuska)
Salzburg

Totalni raspad Salzburga u Münchenu: Lewandowski ga izbacio za 25 minuta, a ostali dokrajčili

Branimir Korać • utorak, 08.03.2022.

U Salzburgu su se nadali da bi mogli napraviti iznenađenje u Münchenu i doći do pobjede protiv Bayerna koja bi ih odvela u četvrtfinale, ali nisu bili niti blizu. Upisali su težak poraz 7:1, najteži u svojoj povijesti...

Bouna Sarr
46'
2
Dayot Upamecano
60'
13
Eric Maxime Choupo-Moting
66'
22
Marc Roca
66'
23
Tanguy Nianzou
66'
Kamil Piatkowski
46'
21
Luka Sučić
46'
14
Maurits Kjaergaard
61'
30
Benjamin Šeško
61'
44
Samson Tijani
67'
Matthias Jaissle

Austrijanci su bili svjesni kako moraju biti pametni i strpljivi, čekati na priliku za kontru i probati što duže Bayern držati u egali kako bi ga uvukli u nervozu.

Međutim jako brzo su stvari pale u vodi. U razdoblju od 11. do 23. minute Maximilian Wöber proživljavao je noćnu moru, a terorizirao ga je Robert Lewandowski.

U 11. minuti Wöber je srušio u 16 metara Lewandowskog, opravdano je dosuđen kazneni udarac koji Poljak pretvara u pogodak.

Deset minuta kasnije novi kazneni udarac. Ponovno je Wöber rušio Lewandowskog i još jednom je Lewandowski pogodio s 11 metara.

Trilogiju su zaključili u 23. minuti kada je dugačko ispucana lopta došla do Lewandowskog, Wöber je zbunjen potpuno ispao na 20 metara, ispao je i vratar koji je istrčao, a Lewandowski je pogodio praznu mrežu.

Već tada sve je bilo jasno, a do odlaska na odmor Bayern je postigao još jedan pogodak, Coman je lijepo proigrao Gnabryja koji zabija za 4:0.

Da Austrijanci slučajno ne bi pomislili na neki čudesni povratak, pobrinuo se Thomas Müller lijepim pogotkom početkom drugog dijela.

Salzburg je smanjio iz kontre 20 minuta prije kraja golom Kjaergaarda, ali u završnici Müller i Sane odvode Bavarce na ogromnih 7:1.

Luka Sučić odradio je drugo poluvrijeme.