Velikani slavili: Milan se odvaja na vrhu, Juventus na četvrtom mjestu

Matej Kačan • subota, 12.03.2022.

Subotnji program u Serie A zaključili su velikani. Juventus je u gostima svladao Sampdoriju s 3:1, dok je Milan kod kuće nadvisio Empoli i odvojio se na vrhu...

Jedan pogodak u jako čvrstoj utakmici bio je dovoljan Milanu da ode na velikih pet bodova prednosti nad Interom, doduše uz dvije utakmice viška. Milan je s 1:0 svladao Empoli.

Jako neugodni i čvrsti Empoli, koji se zasluženo drži u sredini tablice, dosta je dobro odolijevao na San Siru. Ipak, jedan pogodak je prošao, i to sjajni Pierrea Kalulua u 19. minuti.

To je bilo dovoljno za pobjedu u kojoj je Ante Rebić odigrao posljednjih sedam minuta i sudačku nadoknadu.

Borba za titulu tako je i dalje zanimljiva, a čini se da je ona za Ligu prvaka sve bliže rješenja. Sjajni Juventus i dalje briljira, upisao je i treću pobjedu u nizu i otišao je na devet bodova viška uz utakmicu više u odnosu na Roomu i Atalantu.

U slavlju nad Sampdorijom sjajan je bio Alvaro Morata, strijelac dva pogotka. Zabijao je Morata za 2:0 iz penala 34. minuti i u 88. za 3:1 nakon što je smanjio Sabiri. Prvi gol na utakmici autogol je Yoshide.