FMP prekinuo Ciboninu seriju pobjeda, vratio se Prkačin

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.03.2022.

Nakon 12 uzastopnih pobjeda, Cibona je upisala poraz. U gostima kod FMP-a poražena je 76:71 u susretu koji je mogao otići i na drugu stranu...

Gašper Okorn upisao je prvi poraz na klupi Cibone. On je stigao u izravnom dvoboju protiv konkurenta za mjesto u Top 6 FMP-a koji je slavio sa 76:71. Za razliku od Cibone koja je imala veliku seriju pobjeda, FMP je bio u gubitničkom nizu i ova pobjeda bila mu je jako potrebna.

Ono što je pozitivno u ovom porazu, Ciboni se vratio nakon dugačke pauze Roko Prkačin, naravno, daleko je od forme, ali je na parketu što je najvažnije. Forma će se vratiti.

Pozitivno je i to što niti FMP nije uspio razbiti Cibonu, vodila se velika bitka do samog kraja. U konačnici više mirnoće bilo je kod domaćina, Gnjidić je u završnici izgubio loptu u pokušaju driblinga 14 sekundi prije kraja kod 74:71 nakon čega je Tasić s linije slobodnih bacanja zaključio dvoboj.

Iako nije najbolje otvorila utakmicu, Cibona je uspjela u prvom poluvremenu okrenuti dvoboj i imala je i najviših 42:30 u završnici prvog dijela. U zadnjoj minuti prvog poluvremena FMP je uspio povezati šest poena i na odmor otići s ugodnijim zaostatkom 542:36.

Održavala je Cibona prednost sve do polovice treće dionice kada je Izundu ubacio za 47:46.FMP je u zadnjoj dionici gotovo konstantno bio u vodstvu. Zadnje poravnanje Cibona je imala na 64:64 nakon čega FMP radi 8:0.

20 sekundi prije kraja Cibosi su uspjeli smanjiti na 72:71, ali završnica je ipak pripala domaćinu koji odlazi do pobjede.

Najbolji kod FMP-a bili su Bryce Jones s 15 poena i sedam asistencija te Nenad Nerandžić s 13 poena i sedam skokova. Kod Cibone Mateo Drežnjak upisao je 15 poena, a Nathan Reuvers 14 poena uz osam skokova.