Zvezda dosta teže od očekivanog svladala SC, sve je bliže 'startnoj jedinici'

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.03.2022.

Košarkaši Crvene zvezde nisu dopustili iznenađenje i poraz od SC Derbyja usprkos približavanju gostiju u posljednjoj dionici...

Nakon što su košarkaši Partizana svladali drugog teškog suparnika u Budućnosti te su zaprijetili prvom mjestu, Zvezda je uspjela održati prednost od poraza manje u odnosu na mrskog rivala.

Crvena zvezda ugostila je SC Derby, i premda budžete momčadi dijeli pokoji milijun eura, a na tablici osam mjesta i desetak pobjeda, nije to bila baš laka pobjeda aktualnog prvaka ABA lige.

Zvezda je čitav susret provela u plusu, na trenutke i blizu 20 poena razlike, ali SC se nije dao razbiti i početkom četvrte značajno je smanjio razliku. 17:8 serijom gosti su smanjili na četiri razlike, ali uslijedila je serija na drugoj strani.

Košem Nikole Kalinića pa bacanjima Mitrovića i tricom Lazića Zvezda si je donijela malo mira, ali večeras sjakni Erick Neal veže tri trice i drži SC na pet do sedam poena minusa.

No, oni najiskusniji i najvjerniji Zvezdini vojnici, Kalinić i Lazić su dvicom i tricom u posljednjih minutu i pol napravili novih pet neodgovorenih poena i doveli su svoju ekipu do 94:84 i pobjede.

Zvezda je upisala 18. pobjedu i ima bod manje od Partizana koji ima utakmicu više i na 18-3 je, dok je SC na 9-12 i desetom mjestu. Kalinić je vodio pobjednike s 23 poena, Ognjen Dobrić dodao je 18, a Mitrović i Lazić po 11.

Kod SC-a je Kenan Kamenjaš bio prvo ime s 20 poena i sedam skokova, 13 je dodao Fletcher Magee, a Neal je tri trice u posljednjoj četvrtini ugradio u 11 poena, a imao je šest dodavanja.