Zadar izdržao kasni nalet Splita i osigurao 'jedinicu' pred Ligu za prvaka

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.03.2022.

Koošarkaši Zadra slavili su u dalmatinskom dvoboju na Gripama te su 95:81 pobjedom osigurali startnu poziciju broj jedan uoči Lige za prvaka...

Dalmatinski dvoboj, pretposljednji u regularnom dijelu HT Premijer lige odigrali su na Gripama Split i Zadar. Direktnu utakmicu za prvo mjesto dobio je Zadar koji je preživio kasni pokušaj povratka Žutih.

Zadrani su prve tri četvrtine, a posebno prvo poluvrijeme odigrali sjajno. Split je krenuo s 0/6 tricom, previše je promašivao, a Zadrani su ga tjerali na napadačke greške. S druge strane, Zadar je sjajno dubinom tražio Thompsona i Vukovića te je pogađao otvorene šutove.

To donosi 27:12 na kraju prve dionice, a onda i velikih 40:20 pa 52:26 u drugoj dionici. Na poluvremenu je bilo velikih 54:32, a Zadar je vodstvo zadržao i nakon treće kad ima 21 poen prednosti.

No, došlo je potom do opuštanja kod gostiju, Split je otvorio s 8:1, a nastavili su trice pogađati kasno probuđeni Sani Čampara i Maj Kovačević. Nakon trice Čampare minutu i 40 do kraja Split je došao i do minus sedam, ali Zadar je iskontrolirao susret.

Dominik Mavra stavio je tricu, Thompson bacanja, a dovršili su Dario Drežnjak i Justin Carter koji su tako anulirali sjajnu završnicu Čampare i donijeli gostima 95:81 pobjedu.

Fantastičan je kod Zadra bio Thompson sa 16 poena i 11 skokova, 15 su dodali Mavra i Vuković, a 13 Carter. Čampara je kod Splita na kraju ubacio 14, poen manje Roko Leni Ukić, a po 11 Kovačević i Shannon Shorter.

Na vrhu Premijer lige tako će u slučaju pobjede Cibone nad Furnirom biti četiri momčadi sa 17-5 omjerom, a Zadar je najbolji u krugu pa će s prvog mjesta u Ligu za prvaka.