Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 15.03.2022, 21:00 h, Old Trafford, Manchester

Mihaela Bradovski • utorak, 15.03.2022.

Madridski Atletico izborio je prolaz u četvrtfinale Lige prvaka. Na Old Traffordu slavio je 1:0 protiv Manchester Uniteda golom Renana Lodija i uz 1:1 iz prvog susreta iz Madrida, prošao je među osam najboljih...

Marcus Rashford
67'
6
Paul Pogba
67'
31
Nemanja Matić
67'
21
Edinson Cavani
76'
8
Juan Mata
84'
Geoffrey Kondogbia
80'
18
Felipe
90'
10
Angel Correa
90'+3'

Diego Simeone

Diego Simeone još jednom je pronašao način kako izboriti prolaz u Ligi prvaka! Nakon velike borbe za Old Traffordu, eliminirao je Manchester United s 1:0 i izborio mjesto među osam najboljih momčadi Starog kontinenta.

Nakon što se posljednji put oglasio sudac Slavko Vinčić, Simeone se sjurio prema svlačionici, nisu ga omele niti brojne bočice s vodom koje su upućene prema njemu s tribina i možemo samo zamisliti kako je proslavio ovu pobjedu u svlačionici.

U prvom susretu Atletico je propustio priliku doći do boljeg rezultata uoči uzvrata. Što nije uspio tada, uspio je na Old Traffordu gdje je jedan pogodak bio dovoljan za prolaz.

Vrlo raspoložen bio je Jan Oblak koji je u ranoj fazi susreta pokazao kako bi ovo mogla biti njegova večer, odmah je obranio dobru priliku mladom Elangi.

Prvi put gledatelji na Old Traffordu odahnuli su u 34. minuti kada je Joao Felix poslao loptu u mrežu, ali ipak je dosuđeno zaleđe, požurio je Marco Llorente koji je asistirao Felixu, a VAR je to i potvrdio.

Sedam minuta kasnije Atletico je poveo, a ovaj put nije bilo potrebe za VAR intervencijom. S desne strane ubacio je Antoine Griezmann, na drugoj vratnici ostao je zaboravljen Renan Lodi koji glavom šalje loptu u mrežu.

Naklon što je Atletico odnio na odmor minimalno vodstvo, bilo je jasno da može očekivati pritisak Uniteda od prve minute drugog dijela. Međutim lopta nije htjela u gol, pokušavali su Elanga, Sancho, Fernandes, Varane, ali ili nisu bili precizni ili je Oblak odlično reagirao.

Kako je susret odmicao, tako je i Manchester United bio sve nervozniji, ponestajalo mu je vremena i gosti su bili sve bliži prolazu.

Završni pritisak nije stvorio čak niti neku veću opasnost za Oblaka, ostalo je 1:0 i Atletico prolazi u četvrtfinale.