Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 16.03.2022, 21:00 h, Stade Borne de l'Espoir
Suci: Davide Massa, Filippo Meli, Stefano Alassio (Italija)

Branimir Korać • srijeda, 16.03.2022.

S dvije pobjede protiv Lillea, Chelsea je izborio prolaz u četvrtfinale Lige prvaka. U uzvratu je Lille izgledao bolje nego u Londonu, ali to mu nije bilo dovoljno...

Amadou Onana
58'
22
Timothy Weah
58'
11
Hatem Ben Arfa
77'
29
Domagoj Bradarić
77'
20
Angel Gomes
78'
Trevoh Chalobah
33'
19
Mason Mount
46'
12
Ruben Loftus-Cheek
74'
9
Romelu Lukaku
74'
22
Hakim Ziyech
83'
Thomas Tuchel

Chelsea je imao puno muka i briga uoči ovog dvoboja, ali Thomas Tuchel odradio je odličan posao u odvraćanju pozornosti igrača s tih stvari i usmjeravanju na utakmicu. U zanimljivom dvoboju u Lilleu, Chelsea je upisao pobjedu 2:1 nakon što je na svom travnjaku slavio s 2:0.

Bila je to tvrda utakmica u kojoj se nije tako lako dolazilo do prilika, ali Chelsea je dvije od onih nekoliko što je imao iskoristio i to je bilo više nego dovoljno.

Lille je izgledao koncentrirano i dobro i u 36. minuti stigao je i do vodstva. Jorginho je u kaznenom prostoru pogodio loptu laktom, Davide Massa isprva nije dosudio kazneni udarac, ali nakon kratkog pregleda snimke, pokazao je na 11 metara. Burak Yilmaz bio je precizan i zabio za vodstvo domaćina.

Ipak, u samoj završnici prvog poluvremena Chelsea je došao do poravnanja. Jorginho se iskupio krasnom asistencijom za Pulišića koji lijepo iskosa zabija u suprotni kut za 1:1.

U drugom dijelu nije na travnjaku više bilo Matea Kovačića koji je ostao u svlačionici nakon solidno odrađenog poluvremena.

Lille je u prvih 20 minuta drugog dijela imao dvije krasne prilike, prvo precizan nije bio Yilmaz, a zatim je Xeka krasnim udarcem pogodio vratnicu.

Nedugo nakon toga Chelsea radi preokret. Dobra akcija gostiju i lopta pred gol za Cesara Azpilicuetu koji bez problema zabija za 2:1.

Do kraja susreta više nije bilo dvojbe, Chelsea je održavao bez problema vodstvo i prošao dalje s dvije pobjede.

U domaćem sastavu Domagoj Bradarić ušao je u 78. minuti.