Zadar bez šanse protiv Cedevite Olimpije, kvaliteta gostiju i umor domaćina napravili svoje

Branimir Korać • subota, 19.03.2022.

Niti 24 sata nakon što je Zadar odradio susret otvaranja Lige za prvaka protiv Zaboka, odradio je i susret u ABA ligi protiv Cedevite Olimpije koja ga je svladala s 92:77...

I u idealnom stanju dvije utakmice u 24 sata za Zadrane bi bile previše, a kamoli u ovakvoj situaciji u kojoj je Zadar danas. S trenerom koji se oporavlja od bolesti, plaće kasne, igrači tijekom tjedna razmišljaju o štrajku, na katu prepucavanja i svađe, sa svime time je još teže.

Cedevita Olimpija odradila je posao u Zadru i upisala je pobjedu 92:77, pokazala je da uoči doigravanja izgleda dobro i ima još dosta prostora za napredak.

Ljubljančani su dobro iskontrolirali susret u prvom poluvremenu, ali u nastavku utakmice u jednom trenutku Zadar je došao do preokreta, probudio nadu u iznenađenje, ali gosti su brzo reagirali.

Serijom 15:2 u trećoj dionici Zadar je poveo s 54:53, ali već završnica četvrtine donijela je odgovor i novo odvajanje za goste.

Cedevita Olimpija je u zadnjih tri minuta treće dionice napravila seriju 12:0 i u zadnjih deset minuta ušla je uz vodstvo 70:59.

Nakon toga više nije bilo dvojbe, Cedevita Olimpija je u završnici iskontrolirala susret i odnijela je pobjedu 92:77.

Predvodili su je Jacob Pullen s 22 poena i Jaka Blažič s 19 poena. Kod poraženih Dominik Mavra ubacio je 17 poena uz šest asistencija, a Trevor Thompson dodao je 16 poena i osam skokova.