Svi s vrha kiksali, poraženi i Varaždin i Rudeš

Branimir Korać • nedjelja, 20.03.2022.

Nakonj što je u subotu poraz upisala Dubrava, u nedjelju su i Varaždin i Rudeš ostali bez bodova na gostovanjima kod Dinama II i BSK-a...

Nogometaši BSK-a iz Bijelog Brda bolje igraju u drugom dijelu sezone, a dokaz toga je i pobjeda protiv Rudeša s 2:1. Drugoplasirani Rudeš imao je priliku doći na vrh, znao je za to, ali nije je iskoristio.

Babićeva momčad oba pogotka postigla je u prvom poluvremenu i to već u devetoj minuti preko Moryja Gbanea te u 41. minuti preko Ivana Mihaljevića. Gosti su smanjili u 65. golom Brune Brajkovića, no do kraja susreta nisu uspjeli doći do poravnanja ili preokreta.

Važna tri boda uzela je Croatia koja je u Zmijavcima s 1:0 svladala drugu momčad Osijeka. Junak domaćina bio je Ante Ćapin koji je sredinom drugog dijela, odmah nakon ulaska u igru, stigao do pogotka za pobjedu.

Lider Varaždin gostovao je kod druge momčadi Dinama i kao pratitelji Rudeš i Dubrava, također je upisao poraz. Mladi dinamovci slavili su s 1:0.

Pobjedu Modrima donio je ranim golom Bartol Barišić koji je od preuzimanja druge momčadi od strane Damira Krznara pokazao napredak.

Identičnih 1:0 bilo je i u Vinkovcima gdje je Cibalia slavila protiv Dugopolja. Pobjedu domaćinu donio je Domagoj Pušić iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.