Zimski sportovi

Leona Popović i Samuel Kolega prvaci Hrvatske u slalomu

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 24.03.2022.

Nakon što su Zrinka Ljutić i Istok Rodeš odnijeli titule prvaka Hrvatske u veleslalomu, Leona Popović i Samuel Kolega slavili su u slalomu...

Leona Popović u konkurenciji skijašica te Samuel Kolega kod skijaša ovogodišnji su prvaci Hrvatske u slalomu.

Na Otvorenom prvenstvu Hrvatske održanom na zagrebačkom Sljemenu Popović je nakon drugog mjesta u veleslalomu u srijedu u četvrtak osvojila naslov u slalomu.

Popović je ostvarila 1.20 sekundi bolje vrijeme od druge Slovenke Anje Oplotnik. Treće mjesto zauzela je Andrea Komšić s 3.94 sekundi zaostatka za pobjednicom, što joj je osiguralo srebrno odličje, dok je brončana Tili Greburić koja je u utrci zauzela četvrto mjesto.

Samuel Kolega je do naslova prvaka stigao ispred Filipa Krote i Karla Filipeca.