Zadar potpuno nadigrao i pregazio neprepoznatljivu Cibonu

Branimir Korać • petak, 25.03.2022.

Zadar je u jednom od boljih nastupa ove sezone potpuno nadigrao Cibonu koja je s druge strane odigrala prilično loše i zaslužila ovako visok poraz 80:52...

Bez obzira što je u Zadru poprilično kaotično stanje i raspoloženje nije dobro, u susretu protiv Cibone to se nije vidjelo. Zadrani su bili vrlo motivirani i raspoloženi, a Cibona se nakon potonuća u drugoj četvrtini više nije uspjela vratiti u utakmicu.

U početku ništa nije govorilo da bi moglo tako završiti. Cibona je čak i bolje krenula te je imala dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine prednost 17:12, ali onda kreću problemi.

Do kraja četvrtine poene je ubacivao samo Zadar koji je na odmor odnio prednost 19:17, a s boljom igrom nastavio je i u drugoj dionici.

U tih drugih deset minuta jedno je Danko Branković dva puta ubacio iz igre, svi ostali pokušaji bili su neprecizni, a sa svakim neiskorištenim napadom Cibone, raslo je samopouzdanje Zadra.

Na poluvrijeme se otišlo s visokih 36:22 za Zadar i bilo je jasno da ako Cibona nešto ne napravi i ne smanji zaostatak u ranoj fazi treće četvrtine, da će u Zadru jako teško izbjeći poraz.

Tako je i bilo. Najbliže što je došla bilo je u nekoliko navrata na minus 13, imala je priliku još malo smanjiti zaostatak kod 57:44, no nije to iskoristila i onda je potonula u visok poraz.

Apsolutno zaslužena pobjeda vrlo dobrog Zadra koji kada je ovako raspoložen svakako je prvi kandidat za titulu prvaka.

Predvodili su ga Justin Carter s 18 poena i Dominik Mavra sa 16 poena i devet skokova, a odličan je bio i Domagoj Vuković s 14 poena i 13 skokova. Kod Cibone Mateo Drežnjak ubacio je 12 poena, Lovro Gnjidić 11 uz pet asistencija dok je Branković uhvatio 12 skokova.