Samo čudo još drži Hrvatsku: Rumunji slavili u Karlovcu, Šimunićevi izabranici teško će do Eura

Mihaela Bradovski • subota, 26.03.2022.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina upisala je poraz u drugom kolu kvalifikacijskog turnira u Karlovcu. Rumunjska je slavila s 2:1 i Hrvatska je nadomak otpadanja iz igre za Euro...

Znalo se da je dvoboj protiv Rumunjske dvoboj odluke, ali mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina nije ga dobro odradila. Upisan je poraz 2:1, Rumunji nisu bili bolji, ali Hrvatska nije bila dovoljno konkretna.

Problemi su se pojavili vrlo rano, brzi Rumunji su u desetoj minuti već poveli, Ilie je prošao lijevom stranom i ubacio u peterac za zaboravljenog Chiritoiua koji lakoćom zabija.

Hrvatska je krenula po poravnanje i do njega je stigla u 28. minuti kada je lijepu akciju pogotkom u bliži kut zaključio Karlo Špeljak.

U drugom dijelu Hrvatska je bila aktivnija, činilo se da će doći do pogotka, ali dogodilo se upravo suprotno.

Jedan od rijetkih ulazaka Rumunja u 16 metara, Popescu je lijepo prevario Bradarić koji ga ruši i dosuđen je kazneni udarac. U 73. minuti Ilie ga realizira za 2:1.

Do kraja susreta Hrvatska je pritiskala i tražila pogodak, a najbolju priliku u zadnjim sekundama propustio je Špeljak.

Rumunji dolaze do pobjede i ogromne šanse za odlazak na Euro. U zadnjem kolu igraju protiv Islanda gdje im je i bod dovoljan za prolaz.