Čilić lako preko Popyrina do trećeg kola Miamija

Matej Kačan • nedjelja, 27.03.2022.

Uspješan start na Mastersu u Miamiju imao je Marin Čilić koji je na terenu proveo manje od sat vremena, ali u trećem kolu imat će težak posao protiv Alcaraza...

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić odlično je krenuo u novi Masters 1000 turnir, onaj u Miamiju. Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, Čilić je u drugom deklasirao Australca Alexeija Popyrina.

92. igrač svijeta nije imao šanse, pogotovo u prvom setu koji je Marin lakoćom uzeo bez izgubljenog gema. U drugom se Popyrin ipak malo podigao, ali nedovoljno za ozbiljnu prijetnju.

Tako je sve završilo sa 6:0 i 6:3 i za samo 55 minuta igre. Inače, Čilić je 21. nositelj turnira.

U trećem kolu Čilića čeka dosta teži posao. Mlad španjolska senzacija Carlos Alcaraz prošlog je tjedna igrala finale Indian Wellsa, a sad će tražiti novi Masters uspjeh nakon 6:3, 6:2 pobjede nad Martonom Fucsovicsem.