Golijada na Poljudu, Hajduk uz raspoloženog Kačaniklića svladao Radomlje

Matej Kačan • nedjelja, 27.03.2022.

Nogometaši Hajduka odigrali su pripremni susret s Radomljem na Poljudu u sklopu reprezentativne pauze i upisali su visoku pobjedu nakon golijade...

Reprezentativnu pauzu su za dodatne pripreme i odigravanje prijateljskog susreta iskoristili i nogometaši Hajduka. Oni su na sunčanom Poljudu ugostili svoju slovensku filijalu, Radomlje u sklopu potpisane suradnje.

Nekoliko mladih igrača Hajduka na posudbi je u osmoj momčadi slovenske lige pa je dogovoren prijateljski susret, a obje su momčadi u njega ušle vrlo napadački raspoložene pa prilika i pogodaka nije nedostajalo.

Na kraju se mreža tresla čak sedam puta, a Hajduk je slavio s 5:2 u jako kombiniranom sastavu, bez svih reprezentativaca pa su momčad popunili čak i neki juniori koji su i u svom uzrastu u drugom planu.

Hajduk je prve pogotke zabijao iz prekida. U 15. minuti Nikola Katić spustio je Dariju Melnjaku koji je iz blizine zabio, a nakon izjednačenja Andreja Pogačara je Katić sam zabio iz kornera u 27.

Taj ubačaj je uzveo Alexander Kačaniklić koji je tri minute kasnije i sam završio lijepu akciju Bilih z 3:1. Do poluvremena je 4:1, Jan Mlakar s lijeve je strane lijepo pronašao Dina Mikanovića koji je zabio iz blizine.

U drugom dijelu već su krenule promjene, a Hajduk je do petog gola stigao u 57. nakon što je sjajna duga lopta našla Kačaniklića, a Šveđanin iz prve sjajnim udarcem od stative trese mrežu.

Počasni pogodak za goste zabio je Mateo Mužek u 60. minuti, a u posljednjih pola sata igra se razvodnila brojnim izmjenama.

Hajduk je tako malo nabildao samopouzdanje i može nastaviti s pripremama za završnicu sezone i vrlo važan dvoboj kod Osijeka koji slijedi nakon pauze.