Zvezda odradila posao, Krka ostaje iza Splita

Matej Kačan • ponedjeljak, 28.03.2022.

Košarkaši Crvene zvezde nisu dopustili iznenađenje u dvoboju 24. kola ABA lige te su uvjerljivo svladali posljednju Krku koja tako i dalje ima pobjedu manje od Splita...

Pretposljednji dvoboj 24. kola ABA lige odigran je u Beogradu između trenutno najbolje i najgore momčadi lige. Prvoplasirana Crvena zvezda nije imala probleme protiv posljednje Krke.

Slovenci nisu ni zaprijetili, držali su se tek kroz prvu dionicu, ali u drugoj četvrtini gosti ostaju na samo devet poena, Zvezda bježi s plus tri na plus 21 na poluvremenu i susret je riješen.

Podigla se razlika u jednom trenutku i na 27 razlike, bilo je 26 na kraju treće i kroz veći dio četvrte, ali Krka je u posljednje četiri minute smanjila na konačnih 76:56.

Zanimljivo, pobjednici su ostali bez dvoznamenkastih igrača. No, svih 12 igrača je ušlo u igru i upisalo se u strijelce, a po devet poena imali su Ognjen Kuzmić uz 11 skokova te Nate Wolters.

Kod Krke je usamljen kod strijelaca ostao sa 17 poena Rok Stipčević koji je imao i dva skoka te tri asistencije, a prvi sljedeći suigrač Miha Škedelj imao je tek sedam poena.

Ovaj rezultat ide u korist Splitu jer Krka je ostala posljednja u ligi s 4-18 omjerom iz 22 odigrane utakmice. Splićani su na 5-17 uz utakmicu manje, a ispred njih je Zadar sa 7-15. Split tako protiv Mege ima lijepu šansu pobjeći Krki na dvije pobjede.

Zvezda je uvjerljivo prva s 20-2 omjerom i iskoristila je nedjeljni poraz Partizana te se udaljila na dvije pobjede razlike.