Skočićev Iran pobjedom završio kvalifikacije, veliki kiks Japana

Branimir Korać • utorak, 29.03.2022.

U prva dva susreta današnjeg programa azijskih kvalifikacija, Iran je upisao glatku pobjedu protiv Libanona, a kiksao je Japan samo remijem protiv Vijetnama...

Skočićev Iran upisao je pobjedu 2:0 protiv posljednjeplasiranog Libanona 2:0 i tako na dobar način završio kvalifikacije. Hoće li biti prvi ili drugi u skupini, ovisi hoće li Južna Koreja upisati pobjedu protiv UAE-a.

Iran je odradio dobru utakmicu, bio je bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavio protiv dosta skromnog protivnika.

Strijelci u ovoj pobjedi bili su Sardar Azmoun i Alireza Jahanbakhsh, a do 88. minute igrao je i Dinamov desni bek Sadegh Moharrami.

Japan je podbacio i upisao veliki kiks protiv slabog Vijetnama domaćim remijem 1:1 kojim može ostati bez prvog mjesta u drugoj skupini. Saudijska Arabija sada ima priliku završiti ispred Japana ako svlada Australiju.

Vijetnam je poveo iz svog praktički jedinog napada na susretu preko Binh Nguyen Thanha već u 19. minuti, nakon toga trajala je opsada gostujućeg gola, ali pao je samo jedan pogodak i to u 55. minuti kada je pogodio Maya Yoshida.