EP U-21 2023., kvalifikacije, skupina A, 8. kolo, 29.03.2022, 18:00 h, Varaždin
Suci: Ádám Farkas, Péter Kóbor, Gergo Vigh-tarsonyi (Mađarska)
Naatan Skytta 11', 29'
Terry Ablade 45'+3'

Mlada hrvatska reprezentacija potpuno podbacila i izgubila od Finske

Mihaela Bradovski • utorak, 29.03.2022.

Uoči ova dva susreta Hrvatska je u kvalifikacijama za EP U-21 imala svih šest pobjeda, ali onda je uslijedio prvo remi s Austrijom pa sada neugodan domaći poraz od Finske...

Jurica Pršir
46'
18
Stipe Biuk
46'
20
Dion Drena Beljo
63'
11
Gabriel Vidović
64'
19
Toni Fruk
80'
Eetu Mommo
46'

Juha Malinen

Finci su i u prvom međusobnom dvoboju dokazali da su neugodan protivnik, a mladi hrvatski reprezentativci kao da su to zaboravili. Olako su primali pogotke i dugo nisu odigrali loše i dekoncentrirano kao u prvih 45 minuta u Varaždinu.

Već u trećoj minuti Josip Stanišić driblao je u svojih 16 metara i izgubio loptu, ali srećom Finci to nisu kaznili.

Što nisu napravili tada, napravili su u 11. minuti. Kotarski očito nije naučio ništa na Stanišićevom primjeru pa je i on pokušao dribling i to u svom petercu (!), Skytta je samo podmetnuo nogu i skrenuo loptu u gol.

Imala je Hrvatska inicijativu, ali osim jakog udarca Sučića ništa nije napravila. Zato su Finci bili aktivni i konkretni i u 29. minuti povećali prednost. Hakans je dobio loptu na lijevoj strani, projurio pokraj Josipa Šutala i dao povratnu loptu na 6-7 metara gdje nije zatvoren Skytta koji zabija za 2:0.

No to nije bio kraj, u zadnjim trenucima prvog dijela pred svojim kaznenim prostorom loptu gubi Josip Šutalo i u konačnici Terry Ablade podiže na čak 3:0.

Očajno poluvrijeme Hrvatske i drugo jednostavno nije moglo biti tako loše. Bila je Hrvatska sve aktivnija i sve bolja, u 58. minuti u odličnoj situaciji našao se Boško Šutalo, obranio je Sinisalo.

Pritisak je rastao i u 69. minuti Hrvatska je dobila kazneni udarac, međutim Roko Šimić nije zabio, pročitao ga je finski vratar.

Ipak odmah nakon toga stiže smanjenje. Odbijala se lopta, na kraju došla do Franjića koji puca izvana, lopta ide prema Josipu Šutalu, a on je glavom skreće u mrežu.

Nizala je Hrvatska opasne situacije, ali tek u 87. minuti stigla je do drugog gola lijepim udarcem Tonija Fruka izvana.

Do kraja ipak nije uspjela doći do novog gola, ostalo je 3:2 i Finska uzima tri boda, njoj ne toliko bitna koliko bi Hrvatskoj mogla nedostajati.