Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 30.03.2022, 18:45 h
Elverum
Elverum 30:30 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Sjajni Poljak briljirao u Norveškoj, PSG bez pobjede u prvom susretu osmine finala

Branimir Korać • srijeda, 30.03.2022.

Odigran je prvi susret osmine finala Lige prvaka rukometaša. Elverum je ugostio PSG i upisao remi 30:30...

Vrlo zanimljiv prvi susret osmine finala Lige prvaka odigrali su Elverum i PSG. Nakon velike borbe susret je okončan 30:30.

Parižani mogu biti zadovoljni, treba im bilo kakva pobjeda na svom parketu. U Elverumu su se nadali iznenađenju i bilo kakvoj pobjedi, ali i oni mogu biti zadovoljni što su ipak neporaženi od ogromnog favorita.

U prvom dijelu PSG se u jednom trenutku značajno odvojio i pobjegao na 12:8, ali domaćin se s tri vezana gola uspio vratiti u utakmicu, a na odmoru je PSG vodio s 15:13.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu PSG je imao pet golova prednosti te je sve govorilo kako bi se mogao potpuno odvojiti i riješiti pitanje prolaza u prvom susretu.

Međutim Elverum se nije predao i golovima Grondahla i Solstada napravio je seriju 7:2 i vratio se još jednom.

Ovaj put igralo se do kraja gol za gol, a dvije sekunde prije kraja Eric Johansson poravnao je na 30:30.

Najbolji kod Elveruma bili su Thomas Solstad s devet golova i Eric Johansson sa sedam. Kod Parižana Yann Genty skupio je 13 obrana, Kamil Syprzak 12 golova, a Luc Steins sedam.