Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 31.03.2022, 20:45 h
Flensburg
Flensburg 25:21 OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged

Flensburg nosi prednost u Mađarsku, Szegedova 'žuta minuta' sredinom prvog dijela

Branimir Korać • četvrtak, 31.03.2022.

U drugom susretu prvog dana programa osmine finala Lige prvaka Flensburg je kod kuće bio bolji od Szegeda s 25:21...

Dosadašnji dio Flensburgove sezone nije bio posebno dobar, ali mogao bi naglo postati bolji. U prvom susretu osmine finala Lige prvaka slavio je protiv Szegeda 25:21.

Prednost je to koja ništa ne garantira, ali definitivno nije mala. Szeged je pomogao s nekoliko gluposti, posebno sredinom prvog dijela kada si je "pucao u nogu" u kratko vrijeme dva puta.

Naime igralo se dotad gol za gol uz blagu prednost Szegeda, a onda u pola minute razmaka Gaber nepromišljeno zarađuje drugo isključenje, a Bodo izravni crveni karton.

Pomoglo je to domaćinu da krene s odvajanjem i pobjegne na šest golova prednosti u završnici prvog dijela.

Uspio se Szeged stabilizirati početkom drugog dijela, došao je i na gol zaostatka, ali domaćin se ponovno do kraja odvojio i u Mađarsku odnosi sasvim solidnu prednost.

Benjamin Burić na kraju je skupio deset obrana, a Hampus Wanne pet golova. Kod Szegeda Imanol Garcia zabio je pet golova, a Mirko Alilović obranio je jedan sedmerac.