Ruud iznenadio Zvereva za polufinale, Sinner predao mladom Argentincu

Matej Kačan • četvrtak, 31.03.2022.

Prvi polufinalisti Mastersa u Miamiju dosta neočekivano bit će Casper Ruud i Francisco Cerundolo koji su prošli četvrtfinalne prepreke u favoritima, Janniku Sinneru i Alexanderu Zverevu...

Drugi nositelj Mastersa u Miamiju, četvrti igrač svijeta Alexander Zverev ipak neće igrati u polufinalu i imati priliku za osvajanje. U jako uzbudljivom meču s dosta preokreta Zvereva je iznenadio šesti nositelj Casper Ruud.

Norvežanin je prvi set uzeo sa 6:3, dok Zverev odgovara moćno sa 6:1. U trećem setu ipak je izostala dramaturgija, Ruud je napravio break za 2:0, a do kraja nije dopustio niti šansu za break Zvereva niti je bilo prilike za povratak.

Ruud tako ulazi u polufinale, a tamo mu se pridružio mladi, 23-godišnji Argentinac Francisco Cerundolo koji je na terenu bio samo 23 minute. 103. igrač svijeta igrao je protiv devetog nositelja Jannika Sinnera, ali je Talijan zbog problema s ozljedom predao kod 4:1 u prvom setu.