Netsima nije pomogao niti Durantov rekord, odlični nastupi Sixersa i Heata

Branimir Korać • nedjelja, 03.04.2022.

Osim dvoboja između Warriorsa i Jazza, odigrana su još četiri susreta u subotnjem NBA programu. U najzvučnijem srazu Hawksi su svladali Netse unatoč 55 poena Kevina Duranta...

Philadelphia 76ersi odigrali su odličnu utakmicu u gostima kod Hornetsa i upisali su pobjedu 144:114. Ovom pobjedom prekinuli su niz od tri vezana poraza, izjednačili su rekord franšize s 21 ubačenom tricom te podigli samopouzdanje odličnim nastupom.

Hornetsi su se još dobro držali u prvom poluvremenu, ali u nastavku je krenula kanonada trica, u drugom poluvremenu Sixersi su ubacili čak 86 poena i nanijeli su gostima vrlo visok poraz.

Joel Embiid završio je susret s 29 poena i 14 skokova, a Tobias Harris dodao je 23 poena i pet skokova. Kod gostiju Miles Bridges ubacio je 20 poena uz pet skokova, a PJ Washington dodao je 14 poena.

Nakon onog sukoba tijekom susreta između Butlera i Haslema te četiri vezana poraza, Miami se vratio pobjedama. Slavio je u trećem susretu u nizu, u gostima je nadigrao Chicago Bullse sa 127:109.

Ponovno je Heat imao širinu, Butler je ubacio 22 poena uz sedam skokova, a po 19 poena upisali su Kyle Lowry (deset asistencija) i Tyler Herro (osam skokova). Kod Bullsa Zach LaVine ubacio je 33 poena, a DeMar DeRozan 26 poena.

New York Knicksi su se oprostili od doigravanja, a sada su upisali i novi poraz, ovaj put od Cleveland Cavaliersa. Cavsi su odnijeli pobjedu 119:101 u susretu u kojem su vodili od početka do kraja.

Darius Garland predvodio ih je s 24 poena i 13 asistencija, a Caris LeVert dodao je 19 poena i šest skokova. Kod poraženih Obi Toppin ubacio je 20 poena, a Evan Fournier 19.

Brooklyn Netsima nije pomogao niti rekord karijere Kevina Duranta koji je ubacio 55 poena uz tricu 8/10 i sedam skokova. Nije im pomogao niti 31 poen Kyrieja Irvinga, njih dvojica ipak nisu mogli sami protiv Hawksa.

Atlanta je na kraju slavila sa 122:115 i to uz 36 poena i deset asistencija Traea Younga te po 15 poena Deandrea Huntera (deset skokova) i Danila Gallinarija.