Inter iz ponovljenog penala do tri velika boda u gostima kod Juventusa

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.04.2022.

U najzanimljivijem susretu 31. kola Serie A Inter je gostovao kod Juventusa i upisao pobjedu 1:0 golom iz kaznenog udarca koji je izazvao puno ljutnje kod domaćina...

Inter nastavlja utrku za naslov prvaka Italije dok se Juventus nedjeljnim porazom udaljio i šanse su mu sve manje. Gosti su slavili 1:0 u susretu u kojem je Juventus bio bolji protivnik i nije zaslužio poraz.

Domaćin je već u devetoj minuti mogao do pogotka kada je Giorgio Chiellini pogodio gredu. Novi peh za Juventus stigao je u 34. minuti kada je iz igre morao Manuel Locatelli zbog ozljede.

U 44. minuti dosuđen je kazneni udarac za Inter. U 16 metara pao je Denzel Dumfries, nakon dosta natezanja, provjera i prosvjeda, Inter je dobio kazneni udarac, a Hakan Calhanoglu priliku za pogodak. Turčinov udarac pročitao je Wojciech Szczesny, ali na očaj domaćina kazneni udarac se ponavljao jer je De Ligt prerano ušao u 16 metara. Iz drugog pokušaja Calhanoglu je bio precizan.

I u nastavku susreta Juventus je bio bolji i opasniji te je još jednom zatresao okvir gola. U 74. minuti Denis Zakaria je dobro pucao, ali slično kao i Chiellini, niti on nije imao sreće.

Rezultat se do kraja nije mijenjao iako je mogao i Inter odnosi vrijednu pobjedu iako nije briljirao.

Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu, a Marcelo Brozović do 77. minute kada ga je zamijenio Roberto Gagliardini.