Kriza traje i dalje: Druga juniorka svijeta svladala Konjuh na startu u Charlestonu

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.04.2022.

Ana Konjuh i dalje je u potrazi za formom, a na turniru u Charlestonu ispala je već u prvom kolu. Bolja je bila mlada Čehinja Linda Fruhvirtova...

Ana Konjuh upisala je peti uzastopni poraz, a za pobjedu ne zna već mjesec i pol, još od slavlja u prvom kolu turnira u Dohi protiv Marte Kostjuk.

U Charlestonu je poražena od velike rivalke Petre Marčinko, 16-godišnje Linde Fruhvirtove, koja je slavila u tri seta.

Konjuh je dobro krenula i dobila prvi set sa 6:3 breakom sredinom seta nakon čega je zadržala svoj servis.

U drugom setu odmah je ušla u minus, nije uspjela zaprijetiti na servisu Fruhvirtove, a u završnici je još jednom izgubila servis i ujedno i set sa 6:2.

Treći set bio je gotovo identičan drugom, ponovno je Konjuh rano ušla u probleme, nije se uspjela vratiti i novim breakom na kraju seta otišla u poraz.

Nisu dobre vijesti, posebno uoči Billie Jean King Cupa gdje se Hrvatska pokušava već dugo domoći one više razine. Konjuh je van forme, Vekić bez nastupa i forme, dva aduta nisu u dobrom stanju.