Zadrani su bili blizu, Mega ipak nosi pobjedu s Višnjika

Matej Kačan • ponedjeljak, 04.04.2022.

Zadarski košarkaši ipak nisu uspjeli doći do pobjede u 25. kolu ABA lige. Na Višnjiku je u uzbudljivoj završnici s 85:81 bolja bila Mega Basket...

Košarkaši Mege Basket ipak nose polovični omjer s dalmatinske turneje, a iz druge uzbudljive završnice u nizu uzeli su pobjedu nakon poraza u Splitu. Mega je s 85:81 na Višnjiku svladala Zadar.

Zadrani su dobro krenuli u susret, i premda je skoro 25 minuta na semaforu uglavnom bio egal, domaća momčad jako se dobro nosila sa šuterski raspoloženim gostima i na krilima dosta dobrog Darija Drežnjaka Zadar održava blago vodstvo na kraju prve i na poluvremenu (43:40).

Ipak Boriša Simanić s dvije trice i jednim ubačajem uz pomoć Luke Cerovine i Karla Matkovića bježi na devet razlike polovicom treće. No, ulaskom Domagoja Vukovića Zadar se malo napadački pokrenuo pa na koncu treće ima šest poena minusa.

Drežnjak je u četvrtoj nastavio svoju simultanku, dodali su se tricama Dominik Mavra i Antonio Jordano, ali Mega se održava na udaljenosti od tri do pet poena razlike.

U posljednjoj minuti je 80:85 ubačajem Cerovine, ali onda Mavra odgovara tricom za minus dva, Smith zabija polaganje, a onda nakon koša Cartera Mega radi grešku jer Smith promašuje drugo bacanje, a Matković na skoku faulira Vukovića.

Četiri sekunde do kraja zadarski krilni centar ima priliku pogoditi bacanje i nekakvim skokom u napadu dati Zadru priliku za produžetak, ali je promašio prvo, a u pokušaju da namjerno promaši drugo zabio koš pa Mega s dva bacanja Simanića dolazi do pobjede.

Još gore vijesti za Zadrane mogu biti po pitanje Vukovićeve ozljede koji je pao bez kontakta u zadnjem napadu Mege, a prve informacije govore i da bi mogla biti riječ o ozljedi Ahilove tetive.

Simanić je Megu vodio s 21 ubačajem, od čega pet trica, dok je Cerovina dodao 17 uz sedam skokova i pet asistencija. Matković je zabio 14 poena uz savršenih 5/5 iz igre, dok je Matej Rudan zabio 11 poena.

Drežnjak je kod Zadra ubacio 20 uz osam skokova, dok je Jordano dodao 13 s tri trice, a Carter 12. Zadar je tako upisao novi poraz i na omjeru je 7-16, s pobjedom više od Splita i tri više od Krke.