Cibona nadoknadila minus 21 i u produžetku svladala Split!

Matej Kačan • ponedjeljak, 04.04.2022.

Košarkaši Cibone ostvarili su vrlo važnu pobjedu u četvrtom kolu Lige za prvaka HT Premijer lige. Cibona je s 86:78 u produžetku svladala Split povratkom iz velikog minusa...

Sjajnu utakmicu u četvrtom kolu Lige za prvaka odigrali su Cibona i Split. U direktnom dvoboju za drugo mjesto, Vukovi su u Draženovom domu preživjeli očajno otvaranje, vratili se s minus 21 i izborili produžetak, tamo prvi put poveli i na kraju slavili s 86:78.

Sjajno su u dvoboj krenuli Žuti, nošeni odličnom obranom i šuterski raspoloženim Tonijem Perkovićem i Nejcom Baričem rade 12:2, a onda i nestvarnih 27:7 u prvoj dionici koju su dobili s 34:13.

No, bilo je jasno da Splićani neće izdržati u takvom šuterskom ritmu, a pribrala se polako i Cibona koja buđenjem Roka Prkačina i Amara Gegića otvara drugu i spušta to 36:22, a na poluvremenu je na minus 15.

Splićani nisu vratili prednost i formu iz prve dionice ni u drugom poluvremenu, a onda u posljednjoj četvrtini dolazi do velikog povratka. Mateo Drežnjak i Gegić su otvorili ubačajima, trice kasnije dodali Gegić i Toni Nakić i na četiri i pol minute do kraja je 64:63 za Split.

Stali su gosti napadački, osim Perkovića više nije bilo raspoloženih u napadu pa je polaganjem Prkačina tri minute do kraja i 67:67.

U egalu se igra do samog kraja, bacanjem mara Gegića je 72:72 na minutu i 17 sekundi do kraja, a onda napad promašuje Drežnjak, a Perković i Gegić svoje napade za pobjedu ne koriste zbog grešaka u vođenju i ide se u produžetak.

Tamo se Split više nije vratio, Drežnjak za 74:72 donosi prvo vodstvo Cibone koja se do kraja ne osvrće i dolazi do pobjede. Cibosi su sad drugi na tablici s 20-6 omjerom, Split je na 19-7, dok je Zadar prvi s 21-5.

Prkačin je briljirao kod Cibone s 21 poenom i 18 skokova, 18 je dodao Gegić, a 12 uz šest skokova i sedam asistencija Drežnjak. Perković je kod Splita ostao usamljen s 29 poena, 11 je dodao Barič koji je doživio i ozljedu lista.