Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale - prve utakmice, 05.04.2022, 21:00 h, City of Manchester
Suci: Istvan Kovacs, Vasile Florin Marinescu, Ovidiu Artene, Marco Di Bello
Manchester City
Kevin De Bruyne 70'
1:0(0:0) Atlético Madrid
Atlético Madrid

Manchester City nosi gol prednosti na uzvrat kod madridskog Atletica, De Bruyne presudio

Jan Šneler • utorak, 05.04.2022.

Manchester City bio je bolji i poduzetniji, ali na uzvrat u Madrid nosi prednost od samo jednog pogotka. Šime Vrsaljko i društvo dobro su se branili, ali u Madridu će oni biti ti koji će morati juriti pobjedu.

Phil Foden
69'
9
Gabriel Jesus
69'
10
Jack Grealish
69'

Angel Correa
60'
19
Matheus Cunha
60'
5
Rodrigo De Paul
60'
11
Thomas Lemar
81'
Diego Simeone

Kako se i očekivalo prije susreta, Manchester City dominirao je većim dijelom susreta. Od prve minute Građani su preuzeli kontrolu nad posjedom, a Atletico Madrid je po svom običaju čvrsto postavio obranu.

U prvih 45 minuta nismo vidjeli većih prilika na susretu. Premda je City dominirao, a Atletico zaboravio da uopće postoji suparnički gol, domaći nisu uspjeli stvoriti pravu šansu. Tek nekoliko poluprilika, ali činjenica da City nije uputio niti šuta u okvir gola govori o karakteru tih prilika.

U nastavku susreta vidjeli smo puno više prilika. Posebno inspiriran bio je Kevin De Bruyne koji je u 56. minuti uputio dobar udarac, ali Jan Oblak bio je na mjestu. Nešto kasnije, na skoku je dobro reagirao Aymeric Laporte, ali rezultat se ponovno nije promijenio.

Pep Guardiola pokušao je prodrmati ekipu izmjenama i očigledno uspio u tome. U 70. minuti City je konačno poveo. U glavnoj ulozi bio je De Bruyne koji je sjajno primio loptu te iz velike blizine lakoćom matirao Oblaka.

City je ostvario primarni cilj, nije primio gol i upisao pobjedu, ali teško da će Guardiola biti oduševljen što Atletico još uvijek ima aktivni rezultat. Na samom kraju susreta malo je zaiskrilo, sudac je podijelio nekoliko žutih kartona, ali susret je ipak završio bez većih problema.

Dodajmo za kraj kako je cijeli susret za goste odigrao Šime Vrsaljko koji je u sudačkoj nadoknadi također zaradio žuti karton.