Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale - prve utakmice, 06.04.2022, 21:00 h, El Madrigal

Jan Šneler • srijeda, 06.04.2022.

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Villarreala koji su u prvom susretu četvrtfinala iznenadili Bayern i slavili s 1:0...

Alfonso Pedraza
59'
25
Serge Aurier
81'
11
Samuel Chukwueze
81'

Leon Goretzka
62'
10
Leroy Sane
62'
4
Niklas Süle
71'
22
Marc Roca
90'+5'
Julian Nagelsmann

Premda se očekivalo kako će Bayern imati nešto lakši posao u četvrtfinalu, nogometaši Villarreala imali su drugačije planove. Žuta podmornica pokazala je sjajnu igru i mirnoćom u obrani došla do pobjede.

Već nakon osam minuta igre Villarreal je poveo. Sjajno je loptu primio Arnaut Danjuma i još ljepše matirao velikog Manuela Neuera. Šok za Bayern na samom početku očigledno je utjecao na igrače jer Bayern osim neke prividne dominacije, nije prikazao ništa pretjerano značajno u prvom dijelu.

Španjolski sastav mogao je potpuno šokirati Bavarce, ali pogodak Francisa Coquelina poništen je nakon intervencije VAR-a. Doista se radilo o centimetrima, odnosno milisekundama jer je dodavanje kasnilo te je Bayern imao velike sreće.

U nastavku susreta, ponovno umalo pogodak za domaći sastav. U 53. minuti Gerard Moreno pogađa stativu. Ipak, Bavarci se bude te počinju pokazivati znakove neke ozbiljnije ofenzivne igre. Dijelom je to bilo zbog činjenice da se Villarreal počeo sve više povlačiti i čuvati rezultat.

Ipak, uzalud su bili brojni udarci, prilika nije bilo na pretek, barem ne onih pravih koje bi gosti mogli iskoristiti. Treba izdvojiti tek nekoliko pokušaja, od kojih je najbolji onaj iz sudačke nadoknade Kingsley Comana. Rezultat se ipak nije mijenjao te je Villarreal odnio pobjedu. Teško je reći nezasluženu.