Jakiću remi protiv Barcelone, Vlašić ponovno zaboravljen na klupi

Branimir Korać • četvrtak, 07.04.2022.

Odigrani su i preostali današnji susreti četvrtfinala Europske lige i računajući i onaj prvi između Leipziga i Atalante, tri od četiri susreta okončana su 1:1...

Vrlo dobra utakmica u Frankfurtu gdje je Eintracht ugostio Barcelonu. Završilo je 1:1, domaćin je odigrao hrabro i stvorio dosta problema Barceloni.

Iako je Ferran Torres rano imao dvije zanimljive prilike, jednako tako sjajnu priliku imao je i Djibril Sow koji je u osmoj minuti iz idealne pozicije pucao svom snagom i malo pokraj vratnice.

Odmah na početku drugog poluvremena domaćin je poveo pogotkom Ansgara Knauffa koji je izvana odlično pogodio poluvisoko u kut.

Barcelona je izjednačila u 66. minuti preko Torresa nakon odličnog dodavanja De Jonga. U završnici susreta domaćin se našao u problemima, Tuta je nagazio Pedrija i zaradio drugi žuti karton, ali pogodaka do kraja ipak više nije bilo.

Kristijan Jakić igrao je do 89. minute.

Braga je stigla do pobjede 1:0 na svom travnjaku protiv Rangersa, ali bio je to tvrd i ravnopravan dvoboj u kojem ostaje sve otvoreno uoči uzvrata.

Jedini pogodak pao je u završnici prvog dijela, a strijelac je bio Abel Ruiz. Borna Barišić igrao je od 62. minute.

West Ham je protiv Lyona cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje, ali je svejedno ostao neporažen. Čak je i prvi stigao do gola, Lyon se vratio i ostalo je 1:1.

U završnici prvog dijela Aaron Cresswell radi prekršaj kao zadnji igrač obrane, ruši Dembelea i mora van.

Ipak domaćin je poveo u 52. minuti golom Jarroda Bowena i tu je prednost držao sve do 66. minute kada Areola nije najsretnije reagirao, odbio je ubačenu loptu do Ndombelea koji zabija za poravnanje.

Nikola Vlašić cijelu utakmicu proveo je na klupi.