HT Prva liga, 30. kolo, 09.04.2022, 19:05 h, Gradski stadion u Poljudu, Split
Suci: Ante Čuljak, Sanja Rođak Karšić, Dejan Vuković
Mario Ćurić 54'
Šibenik

Hajduk ipak upisao važnu pobjedu, Elez kumovao golu Šibenika pa donio slavlje

Matej Kačan • subota, 09.04.2022.

Nogometaši Hajduka teže od očekivanog su dobili dalmatinski dvoboj. Na kišom natopljenom Poljudu, Hajduk je slavio s 2:1 protiv Šibenika kasnim golom Josipa Eleza...

Marcos David Mina Lucumi
46'
8
Edin Julardžija
71'
88
Dino Skorup
82'
94
Christopher Attys
89'
Dean Računica

Nogometaši Hajduka ipak su se pobjedom oporavili od remija protiv Osijeka i zadržali su kakve-takve šanse u borbi za titulu. Na Poljud je u 30. kolu stigao Šibenik koji i dalje traži prvi bod pod Deanom Računicom.

Imali su Šibenčani u taj bod u džepu, ali ipak je nakon teškog susreta kojem je kumovala jaka kiša i vjetar uz natopljen teren Josip Elez golom iz kornera u 87. minuti donio Hajduku 2:1 i pobjedu.

Hajduk je kroz čitav susret dominirao i slagao je šanse, ali Šibenik je u svojim izlascima pokazao koliko je opasan i do pogotka Bilih su najbolje prilike bile upravo gostujuće, poput udarca Šimunovića u trećoj minuti i sjajnog Grezdinog u 22., a oba je obranio Lovre Kalinić.

Na drugoj strani Nikola Kalinić imao je sjajnu priliku u četvrtoj minuti kad se poskliznuo na petercu, a u prvom poluvremenu morao je iz igre zbog ozljede. Nakon velikog posjeda Hajduka, ali većeg broja udraca Šibenika, domaćin je poveo.

Bila je 32. minuta kad su Bili odigrali sjajnu akciju. Duga lopta Eleza na Sahitija, ovaj vuče i ostavlja Marku Livaji koji niskim dodavanjem u sredinu upisuje asistenciju, a Filip Krovinović mirnim udarcem četvrti gol sezone.

U nadoknadi prvog dijela Livaja je imao odličnu situaciju nakon što se othrvao stoperu i prošao u kazneni prostor, ali iskosa je pucao kraj vrata. Početkom drugog Hajduk dominira i stvara nekoliko zicera, a onda kazna.

Očito se u Splitu radilo na prekidima jer u 46. nakon odbijenih škarica Sahitija iz kornera Elez nogom ima sjajnu situaciju, ali loše zahvaća loptu, a samo nekoliko minuta kasnije opet korner i nakon udarca glavom Rogić uz pomomć obrane čisti s crte.

Onda je stigla kazna za promašeno, a Hajduk je kaznio sam sebe. Sahiti je poslao jako loše dodavanje unazad, Elez je očajno primio loptu i ona se odbija, kupi je Mario Ćurić koji izlazi na Kalinića i mirno zabija.

U 63. minuti jako dobro je izašao Šibenik u tranziciju koja završava udarcem Antonija Marina i to je bilo to od gostiju. Okrenuo se Šibenik branjenju boda, a Hajduk je pojurio u potragu za novim vodstvom.

U 68. opet radi veza Livaja-Krovinović, ali ovaj put udarac veznjaka je slab, a onda Livaja dvaput isprobava svoj udarac, oba puta bez uspjeha. Sahiti je pkušai u 77., ali neprecizno, a onda i u 80. ali oba puta u blok.

Valdas Dambrauskas radio je promjene i bacio sve u napad, Hajduk je nasrtao i stezao obruč i napokon je nagrada stigla u 87. Korner iz kojeg Krovinović pogotku dodaje asistenciju, ovaj put na glavu Eleza koji zabija i iskupljuje se za svoje sudjelovanje u golu Šibenika.

Do kraja je Hajduk složio tri odlične šanse. U 90. opet Livaja na Krovinovića, ovaj put ubačaj i udarac glavom kraj vrata, pa samo minutu kasnije Livaja sjajnim driblingom i prizemnim ubačajem na Jana Mlakara koji u petercu iz pada tuče točno u Rogića.

Iz tog kornera opet se u sjajnoj šansi našao Elez, nogom je probao s peterca, ali Rogić prvo odbija nogom pa rukom na crti hvata loptu prije nego što je prešla liniju i na semaforu ostaje 2:1.

Ipak Hajduk slavi pobjedu koja ga vraća u borbu za vrh, a sad će se Bili nadati povoljnim rezultatima u nedjelju. Računica i Šibenik pak čekaju druge prilike za prekid crnog niza.