Škrljevo ostavilo VROS na dnu, Alkar stekao prednost u borbi za četvrtfinale

Matej Kačan • subota, 09.04.2022.

Dva susreta odigrana su u subotu u HT Premijer ligi, u sklopu petog kola Lige za ostanak. Velika borba vodi se za ostanak, kao i za sedmo i osmo mjesto koje vode u doigravanje...

Košarkaši Šrkljeva uspjeli su se oporaviti od dva vezana poraza u Ligi za ostanak i ostaju svakako prvi favoriti za vrh Lige za ostanak i sedmo mjesto koje vodi u doigravanje. Škrljevo je na 13-14 omjer stiglo 85:71 pobjedom nad Vrijednosnicama.

Osječani ostaju na posljednjem mjestu lige s omjerom 7-20 i prijeti im izravno ispadanje jer Furnir i Puntamika imaju pobjedu više. Osijek je imao tri razlike na kraju prve dionice, i sedam na poluvremenu, ali uslijedio je preokret.

Većinu razlike "zeleni" su napravili u posljednjoj četvrtini koju su dobili s 29:13. Škrljevo je do pobjede s 21 poenom vodio Josip Barnjak, dok je poen manje ubacio Toni Jelenković. Kod VROS-a je 22 ubacio Đorđe Topolović, 21 je dodao Ngor Kuany Kuany.

U borbi za izbjegavanje ispadanja i dolazak do osmog mjesta su Alkar i Puntamika, a uzbudljiv dvoboj u Sinju tijesno je pripao domaćinu. Alkar je s 88:82 stigao do treće pobjede u nizu i osmog mjesta s 10-17 omjerom.

Sjajni Amerikanac McGlynn vodio je pobjednike s 35 poena i po osam skokova i asistencija, dok su kod Puntamike u neuspjelom pokušaju povratka najbolji bili Emilio Banić s 28 ubačaja i Petar Marić s 22.