Neymar i Mbappé se poigrali s Clermontom

Matej Kačan • subota, 09.04.2022.

Odličnu partiju u 31. kolu Ligue 1 odigrali su nogometaši PSG-a te su napunili mrežu Clermonta sa šest pogodaka, od čega su po tri zabili Neymar i Mbappé...

31. kolo Ligue 1 donijelo je i vrlo visoku pobjedu PSG-a nad Clermontom koji je u slobodnom padu forme. Niz poraza produžen je "šesticom" od strane prve momčadi lige koju je predvodio dvojac Neymar-Mbappé.

Obojica su dala po tri pogotka i ravnomjerno su podijelila slavu, a sjajan je s tri asistencije bio i Leo Messi. Jedan pogodak je Neymar dao iz penala, u 71. minuti, a za preostala dva gola Brazilac i Francuz su asistirali jedan drugom.

Jedini pogodak za Clermont zabio je Dossou u 42. minuti za 2:1, a u drugom dijelu, od 71. do 83. minute PSG je dao čak četiri pogotka i deklasirao suparnika.

Parižani su tako ostali na 15 bodova pred prvim pratiteljima, a to je uz Marseille i Rennes koji je danas također upisao pobjedu nad Reimsom. Rennes je odigrao sjajan kraj prvog i početak drugog poluvremena i poveo je s 3:0.

Dva pogotka Bourigeauda i jedan Terriera donijeli su to vodstvo, a Reims je smanjio preko Busija i Cajustea, dok je penal promašio Doumbia.

Lovro Majer započeo je utakmicu u prvih 11, a na terenu je bio do 76. minute susreta.