Uniks do uvjerljive pobjede, Šakić prvi strijelac protiv svoje bivše momčadi

Branimir Korać • nedjelja, 10.04.2022.

Košarkaši Uniksa u VTB ligi ugostili su Avtodor iz Saratova i upisali su pobjedu 103:67. Željko Šakić i Mario Hezonja bili su dvoznamenkasti u ovoj pobjedi...

Uniks se očekivano pokazao prejakim za Avtodor te je upisao visoku pobjedu 103:67. Perasovićeva momčad u drugom poluvremenu pregazila je goste i glatko slavila.

Na odmoru još i nije bila tolika razlika, imali su domaćini plus devet na poluvremenu da bi u nastavku susreta potpuno nadigrali Saratov i dobili to razdoblje s 57:30.

Prvo ime kod Uniksa bio je hrvatski reprezentativac Željko Šakić koji je za 26 minuta ubacio 16 poena (7/7 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna) uz pet skokova, a Mario Hezonja za 19 minuta ubacio je 12 poena (4/5 za dva, 0/1 za tri, 4/4 slobodna) uz pet skokova i četiri asistencije.

Kod Avtodora Pavel Sergeev ubacio je 15 poena, a Evgeni Minčenko dodao je 14 poena i sedam skokova.