Briški strijelac u važnoj pobjedi Tabora u borbi za opstanak

Branimir Korać • nedjelja, 10.04.2022.

U 30. kolu slovenskog prvenstva sve je bilo u sjeni velikog dvoboja između Maribora i Olimpije koji je riješio Ognjen Mudrinski jedinim golom na susretu. Dan kasnije Tabor je dobio svoju bitku u borbi za opstanak slaveći protiv Domžala...

Tabor je s trojicom Hrvata na terenu stigao do važna tri boda koja podgrijavaju nadu u ostanak u ligi. Unatoč ovoj pobjedi 2:1 protiv Domžala, ostao je na devetom mjestu, ali Radomlju, koje je prvo iznad crte, približio se na tri boda.

Već u sedmoj minuti tabor je stigao do vodstva i to iz kaznenog udarca koji je realizirao Mihael Briški, bivši junior Dinama.

Domžale su izjednačile odmah na startu drugog dijela preko Arnela Jakupovića da bi pobjedu Taboru osigurao Dino Stančič golom u 84. minuti.

U domaćem sastavu Briški je odigrao cijelu utakmicu, Mateo Monjac izašao je u 88. minuti, a Tom Alen Tolić ušao je u 60. minuti.