Cibona, Zadar i Split bez većih problema do očekivanih gostujućih pobjeda

Branimir Korać • srijeda, 13.04.2022.

U šestom kolu Lige za prvaka košarkaša favoriti su bili uspješni. Cibona, Zadar i Split slavili su u gostima...

Split je lakše od očekivanja projurio Zagrebom i svladao Cedevitu Junior. Sve je bilo riješeno vrlo brzo, već u prvoj dionici Split je imao ogromnu prednost i nakon prvih deset minuta vodio 30:12. Nakon takvog ulaska u utakmicu, Cedevita Junior nije se uspjela vratiti i visoko je poražena.

Damir Mulaomerović ne može biti zadovoljan, Cedevita Junior je pala u ovom nastavku sezone i srećom po nju ima dovoljno dobar omjer iz regularnog dijela sezone pa četvrto mjesto ne bi trebalo biti upitno.

Split su u ovom susretu predvodili Toni Perković s 15 poena, Sani Čampara s 14 i Karlo Žganec s 12 poena i pet skokova. Kod Cedevite Junior Rok Radović ubacio je 14 poena, a Jure Planinić 11.

Cibona je u drugom poluvremenu slomila otpor Gorice i u gostima slavila 85:70. Na poluvremenu je domaćin imao malo vodstvo, ali u nastavku je Cibona ipak zaigrala bolje i zaslužila pobjedu.

Po 12 poena kod Cibone su upisali Danko Branković i Roko Prkačin (šest skokova), Lovro Gnjidić dodao je 11 poena i šest asistencija, a Mateo Drežnjak deset poena i deset asistencija. Kod Gorice Karlo Uljarević ubacio je 16 poena, a Mate Kalajžić 15 poena uz pet asistencija.

Lagan posao imao je i Zadar u Zaboku, on je također brzo stekao visoko prednost i nakon toga nije imao problema u održavanju vodstva. U Zaboku je nastupio i Justin Carter koji je otvoreno poručio kako mu Zadar treba isplatiti zaostatke.

Zadrane su predvodili Dominik Mavra s 22 poena i deset asistencija te Pavle Marčinković sa 16 poena. Kod domaćina Lukša Buljević ubacio je 24 poena, a Lovro Buljević 20.