Suci: Serdar Gözübüyük, Joost van Zuilen, Johan Balder (Nizozemska)
Darwin Nunez 83'
Benfica

Liverpool u golijadi odmarao glavne adute i bez problema prošao u polufinale

Jan Šneler • srijeda, 13.04.2022.

Liverpool je iz prvog susreta protiv Benfice donio prednost 3:1 i to nije prosuo na Anfieldu. I remi 3:3 u zanimljivom dvoboju bio je dovoljan za miran prolaz u polufinale...

Fabinho
57'
11
Mohamed Salah
57'
6
Thiago Alcantara
57'
10
Sadio Mane
66'
27
Divock Origi
90'+1'
Roman Jaremčuk
46'
20
Joao Mario
66'
55
Paulo Bernardo
78'
34
Andre Almeida
90'+1'
31
Gil Dias
90'+1'
Nelson Verissimo

Težak raspored Liverpoola natjerao je Jurgena Kloppa na brojne preinake u momčadi, ali bez obzira na brojne izmjene, Redsi nisu prosuli prednost. Pobjedu od 3:1 u Lisabonu, Liverpool je potvrdio remijem s Benficom na Anfieldu.

Iznenađenje koje je priredio Klopp nije dobro djelovalo na samom početku. Benfica je osjetila da Liverpoolova momčad nije do kraja uigrana i opasno zaprijetila na samom startu. Ipak, Liverpool je izdržao rani pritisak i u 21. minuti došao do vodstva.

Sjajni Konstantinos Tsimikas odlično je ubacio u peterac gdje Ibrahima Konate ispravlja grešku iz Lisabona i glavom zabija za vodstvo Redsa. Sad je puno lakše disala domaća momčad, ali Benfica se i dalje nije predavala.

Svega deset minuta kasnije stižu do izjednačenja. Loše je reagirala Liverpoolova obrana, Goncalo Ramos izbio je sam pred Alissona i silovitim udarcem u prvi kut pogodio za 1:1.

Prilično uzbudljivo prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:1 što je još uvijek ostavljalo goste u igri. Ipak, početkom drugog dijela Liverpool je na krilima Roberta Firmina prelomio susret. Prvo je Brazilac pogodio u 55. minuti, da bi deset minuta kasnije na novu asistenciju Tsimikasa povećao na 3:1.

Liverpool je sada imao sve u svojim rukama, prednost je bila prevelika i ritam susreta malo je pao. Klopp je uveo Mohameda Salaha i Fabinha kako bi dobili nekoliko minuta, ali vjerujemo kako će biti sretan što je uspio odmoriti većinu prvotimaca.

Gosti iz Portugala bili su u bezizlaznoj poziciji, bez izgleda za prolaz, ali pokazali su veliku borbu i želju da zaključe nastup na najbolji mogući način. U 73. minuti Roman Jaremčuk pogodio je za smanjenje zaostatka.

Ukrajinac je pokazao tijekom proteklih mjeseci koliko mu znače pogoci, a na Anfieldu je počeo slaviti tek nakon signala iz VAR sobe. Videotehnologija je definitivno danas pomogla Benfici.

U 82. minuti Darwin Nunez pogodio je za 3:3, ali ponovno je pogodak priznat tek nakon intervencije VAR sobe. Benfica je imala sada neriješen ishod i relativno solidan izlaz iz natjecanja.

Liverpool neće pretjerano žaliti za propuštenom pobjedom jer je prolaz u polufinale bio primarni cilj. Slijede teški dvoboji za Redse u čak tri natjecanja i čuvanje najvažnijih igrača od ozljeda bio je prioritet Kloppu.