Marčinko bez ikakvih problema donijela prvi bod protiv Gruzije

Matej Kačan • četvrtak, 14.04.2022.

Prvi obd za žensku tenisku reprezentaciju u dvoboju protiv Gruzije donijela je Petra Marčinko koja je svoju suparnicu svladala za manje od sat vremena, i u dva seta...

Hrvatska ženska teniska reprezentacija nastavlja borbu za mjesto u razigravanju Skupine 1 Billie Jean King Cupa. Nakon poraza od Slovenije, realnost je borba za drugo mjesto.

Pravi korak u tom smjeru napravljen je četvrtog dana protiv Gruzije, a prvi bod donijela je Petra Marčinko protiv Nine Natsvlišvili. Gruzijka nije bila dorastao protivnik, tek je 1186. na WTA ljestvici.

Petra je oba seta riješila za samo 27 minuta, s dvaput po 6:2. Premda je u meč krenula izgubljenim servisom, do kraja prvog seta je napravila tri breaka i lako uzela set. Ista priča i u drugom setu, Natsvlišvili radi break za početak i kasnije Marčinko s tri breaka dolazi do pobjede.

U drugom meču pobjedu će pokušati donijeti Donna Vekić koja se sastaje s Mariam Bolkvadze, 157. igračicom svijeta.