Vekić svladala Bolkvadze, Hrvatska upisala pobjedu nad Gruzijom

Matej Kačan • četvrtak, 14.04.2022.

Donna Vekić upisala je drugu pobjedu u četvrtak te je donijela Hrvatskoj slavlje nad Gruzijom i nastavak borbe za drugo mjesto i ulazak u razigravanje...

Hrvatska ženska teniska reprezentacija upisala je i treću pobjedu Skupine 1 Billie Jean King Cupa. Nakon poraza od Slovenije, Hrvatska se na pobjednički put vratila protiv Gruzije, a sve je riješeno u singlu.

Nakon Petre Marčinko, pobjedu u dva seta upisala je i Donna Vekić koja je svladala Mariam Bolkvadze pa Hrvatska nastavlja borbu za drugo mjesto i nastavak u razigravanju.

Vekić nije imala velikih problema. Prvi set riješila je za 33 minute sa 6:2, napravila je break za 2:1 i za 5:2, a jedini trenutak slabosti imala je kod 4:2 kad je ipak uspjela spasiti dvije break lopte.

U drugom setu nešto više komplikacija, Gruzijka drži servis sve do 4:3 kad Donna radi break, ali Bolkvadze odmah odgovara. No, Vekić je još jednom oduzela servis za 5:4, a onda i dovršila posao za 66:4 i pobjedu.

Slijedi i susret parova gdje će Hrvatsku predstavljati Ana Konjuh i Tara Wurth.