Konferencijska liga, nokaut faza, četvrtfinale - uzvrati, 14.04.2022, 18:45 h
PSV Eindhoven 1:2 Leicester City
Leicester City

Leicester izbacio PSV preokretom i slavljem u zadnjih 15 minuta u Eindhovenu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 14.04.2022.

Nogometaši Leicestera odličnim nastupom u Eindhovenu stigli su do pobjede 2:1 i prolaza u polufinale Konferencijske lige...

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su PSV Eindhoven i Leicester, a nakon 0:0 u prvom susretu u Engleskoj, Leicester je prošao dalje zahvaljujući pobjedi 2:1.

PSV je imao dugo vodstvo, ali u zadnjih 15 minuta Leicester je stigao do preokreta i prolaza u polufinale trećeg po snazi Uefinog natjecanja.

Od početka je krenulo obostrano otvoreno i obje momčadi počele su nizati prilike, a PSV je stigao do prednosti u 27. minuti kada je Eran Zahavi zabio za 1:0.

Do kraja prvog dijela gosti su imali dvije dobre situacije preko Castagnea i Maddisona, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu PSV je imao nekoliko prilika za povećanje vodstva i lako moguće rješenje pitanja prolaza, ali nije ih iskoristio i onda je Maddison pogodio za 1:1 i vratio Leicester u utakmicu.

U 88. minuti sjajna akcija Leicestera, prvi pokušaj Mvogo je obranio, ali na odbijenu loptu dolazi Ricardo Pereira i zabija za prolaz Leicestera.