Olmissum ide u doigravanje s prvog mjesta, Vrgorac kiksao na kraju

Branimir Korać • petak, 15.04.2022.

Odigrano je posljednje kolo regularnog dijela sezone u 1. HMNL i poznati su parovi doigravanja. Zadnje kolo donijelo je puno uzbuđenja i borbe za pozicije...

Olmissum u doigravanje ulazi s prvog mjesta nakon što je u zadnjem kolu slavio protiv Squarea 5:2. Na kraju ima pet bodova prednosti nad pratnjom, ali moglo se dogoditi da porazom padne čak do četvrte pozicije.

Iz tog razloga ušao je ozbiljno u dvoboj protiv Squarea te već u prvih deset minuta poveo s 2:0 golovima Mateja Horvata i Dicksona Wagnera, u 15. minuti u strijelce se upisao i Antonio Sekulić da bi Square smanjio preko Hrkača do odlaska na odmor. U drugom dijelu Olmissum je potvrdio pobjednika golovima Nikole Pavića i Sekulića dok je još jedan gol za goste dodao Gassmann.

Novo Vrijeme je za proboj među četiri i prednost domaćeg terena u doigravanju, moralo do pobjede u Šibeniku protiv Crnice. Pobjeda je ostvarena i to s 5:2 na krilima raspoloženog Tonija Jelavića. Jelavić je zabio čak četiri pogotka i nosio svoju momčad do pobjede dok je još jedan gol dodao Luka Suton. za domaćina su pogađali Antonio Repić i Antonio da Silva.

Samo bod je trebao Futsal Puli za skok na drugo mjesto, ali upisan je poraz od Universitasa kod kuće. Krenulo je kao po narudžbi za domaćina koji je već u prvoj minuti poveo golom Davida Mataje, ali gosti su napravili preokret i golovima Ante Crnjca i Domagoja Čule slavili s 2:1.

Najlakši posao imao je Futsal Dinamo koji je odrađivao susret protiv Alumnusa te najlošiju momčad lige svladao s visokih 4:0. U doigravanje ulazi sa šestog mjesta, a pobjedu su osigurali s dva gola Kristian Čekol te s po jednim Mihovil Prgomet i Davor Kanjuh.

Veliki kiks upisao je Vrgorac koji je izgubio kod kuće od Šibenika što znači da će u četvrtfinalu na glavnog favorita za titulu, Olmissuma. Šibenčani su i prije ovog susreta znali da nastavljaju natjecanje u kvalifikacijama za najviši rang.