Roko Šimić u fantastičnom danu nosio Liefering do visoke pobjede

Branimir Korać • subota, 16.04.2022.

Roko Šimić odigrao je odličnu utakmicu u pobjedi Lieferinga u gostima kod Dornbirna s visokih 4:1. Šimić je bio prvo ime susreta...

Filijala RB Salzburga, Liefering, stigao je do prve pobjede u drugom dijelu sezone. Od zadnje utakmice u prošloj godini još tamo krajem listopada nije znao za pobjedu, nanizao je sedam utakmica s četiri poraza i tri remija da bi napokon u petak slavio.

U gostima kod davljenika Dornbirna odnio je pobjedu s čak 4:1, a središnja figura susreta bio je mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić.

Šimić je upisao tri asistencije za prva tri gola, dva je zabio Oumar Diakite, a jedan Mamady Diambou da bi se onda i sam upisao među strijelce u 93. minuti.

Dornbirn je svoj jedini pogodak postigao u 49. minuti preko Patrika Mijića, mladog napadača koji je nosio dres Oriolika, Omladinca, Međimurja, druge momčadi Dinama i Sesveta. Šimić i Mijić odigrali su cijelu utakmicu jednako kao i Mario Jokić, bivši igrač Rudeša, Segeste, Zagorca, Goška i Neretvanca.