Hrvatska korak bliže višem rangu, Marčinko donijela prvi bod

Mihaela Bradovski • subota, 16.04.2022.

Hrvatske tenisačice igraju ključni dvoboj u borbi za ulazak u kvalifikacije za Svjetsku skupinu koje će biti na rasporedu u studenom. Protivnik je Srbija, a prvi bod Hrvatskoj donijela je Petra Marčinko...

Petra Marčinko nastavila je niz pobjeda u Antalyji gdje je slavila u svim mečevima i Hrvatskoj osiguravala bodove. I u prvom meču odlučujućeg dana protiv Srbije Marčinko je bila uspješna, u tri seta svladala je Lolu Radivojević.

Pritisak postoji, jedna od ove dvije reprezentacije danas će izboriti kvalifikacije za Svjetsku skupinu dok druga još godinu dana ostaje u ovom razredu. Bez obzira na pritisak Marčinko je bila uspješna.

Radivojević joj je dobro poznata, sastale su se i ove godine na juniorskom Australian Openu gdje je Marčinko također bila bolja, samo u dva seta.

Ovdje je Petra snažno krenula i dobila prvi set sa 6:1 da bi u drugom stala i Radivojević je to iskoristila. Uzela je set sa 6:2 i izborila odlučujući treći.

Tamo je Marčinko bila još uvjerljivija, uzela je set za samo 24 minute i bez izgubljenog gema.

Ovom pobjedom Marčinko je odvela Hrvatsku na korak do pobjede.