Dortmundska Borussia ponizila Wolfsburg i zadržala malu nadu u borbi za titulu

Branimir Korać • subota, 16.04.2022.

U prvim subotnjim susretima 30. kola Bundeslige u akciji je bila Borussia Dortmund koja je ugostila Wolfsburg i vrlo uvjerljivo ga svladala...

Borussijine šanse u borbi za naslov prvaka nisu velike, ali dok god postoje, trajat će borba. Pobjedom protiv Wolfsburga u 30. kolu Borussia je privremeno smanjila zaostatak na šest bodova.

Unatoč velikom broju ozlijeđenih i odsutnih, Borussia je pomela Wolfsburg i već u 38. minuti vodila je s 5:0 uz pet različitih strijelaca. Mrežu su pogađali Rothe, Witsel, Akanji, Can i Haaland.

U prvih deset minuta drugog dijela Haaland podiže na 6:0 da bi Baku postavio konačnih 6:1. Marin Pongračić ušao je u 65. minuti umjesto Akanjija.

Hertha je upisala važnu pobjedu u borbi za opstanak i izašla je iz zone ispadanja. Slavila je u gostima kod Augsburga s 1:0 golom Suata Serdara s početka drugog poluvremena.

Ta pobjeda Herthe gurnula je u zonu ispadanja Stuttgart koji je odigrao bez pogodaka kod Mainza. Borna Sosa odradio je cijelu utakmicu.

Pomalo iznenađujuće stoji podatak da je Freiburg još uvijek u borbi za Ligu prvaka, a tu je ostao pobjedom 3:0 protiv Bochuma. Dva gola Sallaija te jedan Kublera bili su dovoljni za pobjedu.