Pamićev Karlovac nastavio dobar niz, Zagorec slavio u Kurilovcu

Branimir Korać • nedjelja, 17.04.2022.

Odigrani su susreti 26. kola Treće HNL središte gdje su svi iz vrha izuzev Lučkog bili uspješni i upisali pobjede...

Karlovac je nastavio s dobrim rezultatima te je stigao do četvrte uzastopne utakmice bez poraza slaveći protiv HAŠK-a s 2:0. Momčad Igora Pamića u svakom poluvremenu jednom je bila precizna, u prvom dijelu pogodio je Luka Čakarić, a na kraju susreta Ukrajinac koji je inače član Obolona Ihor Medynskyy.

Lider Zagorec gostovao je kod Kurilovca i jedan pogodak bio mu je dovoljan za pobjedu. Točnije autogol Ante Radoša s početka susreta, već u trećoj minuti nespretno se nakon kornera lopta od njega odbila u mrežu.

U dvoboju dvije momčadi koje već dugo ne znaju za pobjedu, niti u ovom susretu pobjednika nije bilo. Gaj i Vrapče remizirali su 1:1. Poveo je domaćin golom Martina Šabana iz kaznenog udarca u 12. minuti, ali u završnici prvog dijela Bruno Špišić poravnava. Gosti su od 78. minute igrali bez isključenog Marina Tomšića, no rezultat se nije mijenjao.

Trešnjevka je upisala važnu pobjedu protiv Lučkog 3:2, a kreirali su je njeni najbolji pojedinci Vladimir Burić i Karlo Josipović. Lučko je dva puta vodilo golovima Čičkovića i Brekala, ali Burić je oba puta vratio Trešnjevku da bi Josipović u sudačkoj nadoknadi pogodio za 3:2. Uoči ovog susreta došlo je do promjene na klupi Trešnjevke, Renato Jurčec prepustio je kormilo Dariju Jančiću koji je krenuo na najbolji način.

Ravnice su nastavile seriju neporaženosti pobjedom 1:0 protiv Bistre. Presudio je autogol Mihaela Šinka iz 59. minute susreta.

Oslabljena petrinjska Mladost doputovala je u Dugo Selo samo s 13 igrača i upisala poraz 3:1. Pala je tek u zadnjih 15 minuta, kada su domaćin stigli do vodstva preko Karla Darojkovića s 11 metara nakon čega je Maks Slunjski pogodio za konačnih 3:1. Mladost je vodila od 14. minute golom Antonija Hrnčevića, a u nadoknadi prvog dijela Mihovil Rašić poravnao je na 1:1.

Vrbovec je na krilima raspoloženog Josipa Colarića slavio s 4:0 protiv Lukavca. Colarić je zabio hat-trick, a njegov mlađi brat Domagoj u sudačkoj nadoknadi postavio je konačnih 4:0.

Maksimir je poražen kod posljednjeplasiranih Ponikva s 1:0 čime je domaćin napokon slavio i to tek treći put ove sezone. Pobjedu Ponikvama donio je Damir Azizi u 27. minuti susreta.

Trnje je slavio u Sisku preokretom 2:1 i tako se vratilo dobrim rezultatima nakon poraza od Karlovca u prošlom kolu. Segesta je povela u 16. minuti preko Kessea, ali Stjepan Šalić i Halid Alghoul donijeli su gostima preokret. U sudačkoj nadoknadi susreta Siščani su ostali bez isključenog Benjamina Dalipija.