Iznenađenje u Đakovu i Belišću, Zrinski zadržao vodeću poziciju remijem u Kutjevu

Branimir Korać • nedjelja, 17.04.2022.

26. kolo Treće HNL istok donijelo je niz iznenađenja, a momčadi s vrha ne mogu se pohvaliti dobrim rezultatima...

Dva susreta u ovom kolu završila su bez pogodaka, dvoboj momčadi sa začelja Slavonca i NAŠK-a te neočekivano između Belišća i Omladinca iz Gornje Vrbe.

Vodeći Zrinski ostao je bez pobjede u Kutjevu gdje je remizirao s domaćinom 1:0. Kutjevo je povelo iz kaznenog udarca golom Filipa Nemeca, ali u 28. minuti Igor Prijić je poravnao na 1:1.

Vuteks Sloga potvrdila je dobru formu pobjedom protiv Sloge iz Nove Gradiške. I jedni i drugi u zadnje vrijeme bilježe dobre nastupe, a Vuteks Sloga ovdje je slavila golovima Dominika Dubravca i Miloša Mirosavljevića.

Pobjednika nije bilo u Ivankovu gdje je Bedem ugostio Graničar iz Županje i odigrao 2:2. Goran Borko već u trećoj minuti doveo je domaćina u prednost, ali Graničar je napravio preokret na početku drugog dijela golovima Josipa Lotara i Gabriela Dretvića. Ipak, Luka Sambol postavio je konačnih 2:2 dvije minute nakon što su gosti poveli.

Oriolik je nastavio nizati poraze, a novi je stigao u Pleternici gdje je Slavija bila bolja s 2:1. Gosti su od desete minute imali vodstvo golom Gorana Jurića, ali u drugom dijelu Vlado Lasić odmah nakon ulaska u igru poravnava, a Ivan Blatančić zabija za preokret.

Slavonija je u Požegi teže od očekivanja slavila protiv Darde. Jedan pogodak bio je dovoljan, a njega je postigao Karlo Antunović sredinom drugog dijela.

Četvrti uzastopni poraz upisao je Čepin, a ovaj put slavila je Marsonia. Brođani su u gostima bili bolji s visokih 3:0 uz dva gola Marka Žuljevića i jedan Selmira Mahmutovića.

Vukovar je zaustavljen u Đakovu gdje je Croatia bila bolja s 3:1. Domaćin je odigrao jako dobru utakmicu, posebno u drugom dijelu gdje je postigao sva tri gola. Marko Kirchbauer, Stjepan Kovačić i Fabijan Petričević bili su strijelci, a Marko Ljaljić samo je smanjio u završnici.